Bo swędzą...Średnio raz na dobę czuję w nich jakieś mrowienie, oczy zaczynają szukać czegoś w domu, usiąść na ... nie mogę - no coś muszę zrobić. Ale to nie może być tak, że się jedną rzeczą zajmę na dłużej, dajmy na to na miesiąc, nie daj Boże cały rok :) To muszą być rzeczy ciągle nowe, najlepiej niezwiązane z sobą, żeby trzeba było szukać nowych narzędzi, przydasiów i innych drobiazgów. Kieszeń jeszcze tę moją chorobę wytrzymuje, ale jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie zmienić mieszkanko na dom albo jakiś magazyn wynająć :P

sobota, 12 stycznia 2013

Z trochę innej beczki...

Dzisiaj robótka inna niż zwykle. Oprócz różnego rękodzieła moje swędzące łapki uwielbiają gotowanie. Po raz pierwszy robiłam zupę cebulową.

Najpierw cebula karmelizowała się na maśle, potem dusiła w białym winie a na końcu gotowała w bulionie.


W międzyczasie w piekarniku siedziały grzanki z serem.


Potem zupa wylądowała w miseczkach a na niej grzanki :)


Smakowała 3/4 rodziny (Starszaczka kocha Francję, ale nie francuskie jedzenie). Za to Mała zjadła ze smakiem :)6 komentarzy:

 1. Ciekawy przepis:)
  Ja uwielbiam zupę cebulową, ale moja córka nie cierpi cebuli, wynalazłam więc sposób na nią: najpierw gotuję samą cebulę, całe mnóstwo cebuli;), potem miksuję, tak żeby nawet nie dojrzała grama cebuli!!!

  Potem, gdy podaję obiad dodaję -ale tylko córce do zupy na talerzu -kilka pokrojonych i podduszonych pieczarek. Córka zadowolona zajada się zupą, bo uwielbia pieczarki;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, zjadlabym! Jaka jedyna w rodzinie lubie zupe cebulowa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. jeszcze nie jadlam ( nie przepadam za cebula) jednak wyglada bardzo smakowicie..

  OdpowiedzUsuń
 4. oj jak miło zobaczyć Twoją maleńką córcie. lasuch z niej, wie co dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję za obserwowanie postępów mojej pracy :D a u Ciebie takie smakołyki, że aż się głodna zrobiłam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze jak słyszę zupa cebulowa to mam ochotą ją zrobić , ale jak napisałaś że to takie proste wykonanie musze w końcu spróbować ,.,.

  OdpowiedzUsuń