Bo swędzą...Średnio raz na dobę czuję w nich jakieś mrowienie, oczy zaczynają szukać czegoś w domu, usiąść na ... nie mogę - no coś muszę zrobić. Ale to nie może być tak, że się jedną rzeczą zajmę na dłużej, dajmy na to na miesiąc, nie daj Boże cały rok :) To muszą być rzeczy ciągle nowe, najlepiej niezwiązane z sobą, żeby trzeba było szukać nowych narzędzi, przydasiów i innych drobiazgów. Kieszeń jeszcze tę moją chorobę wytrzymuje, ale jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie zmienić mieszkanko na dom albo jakiś magazyn wynająć :P

poniedziałek, 13 maja 2013

Dla marudy...

Szara i szara... No to masz, nawleka się.

To będzie bransoletka z TOHO 8/0 Ceylon Smoke, Silver-Lined Fristed Grey i Inside-Color Lt Topaz-Opaque Lavender Lined - swoją drogą, śliczne są te koraliki a nie mogłyby się nazywać jakoś normalniej? Wzór wybrałam ze strony Weraph - wzór nr 6 do znalezienia tutaj.

Weronika poleca na tej stronie program DB-Bead. Spróbowałam i wpadłam :) Z pierwszych prób tworzenia w nim powstało takie coś:


Zbliżenia na serca:Bransoletka jest na chudą dziewczęcą rączkę (Starszaczka już się cieszy) - niewykończona ma zaledwie 13cm. W razie potrzeby trzeba by jej dołożyć trochę koralików na początku i końcu. Zrobiona jet z TOHO 8/0 Ceylon Hot Pink i Inside-Color Crystal - Tomato Lined. I teraz uwaga... dla chętnych wzór :)Kilka uwag:
- zapomniałam o tym, że kawałek bransoletki chowa się w końcówce, więc na początku i na końcu zamiast 12 dałam 31 i wyszło dobrze :)
- wzór jest na 8 koralików w rzędzie,
- sekwencja koralików, która jet tu wymalowana, jest na całą bransoletkę.

Z ciekawostek - program ma do wyboru język angielski i polski. Kto mi powie, dlaczego na wydrukowanej kartce mam napisy po niemiecku?

3 komentarze:

 1. witaj, napisy sa po niemiecku gdyż... nie chciało mi sie już tego kawałka programu spolszczać. Wybaczysz? Ciesze sie ze moge byc pomocna w rozwijaniu pasji! czekam na piękne efekty! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że wybaczam :) Zresztą niemiecki znam, więc to nie problem :P A następne efekty będą już wkrótce, bo się nawlokła następna bransoletka :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Jeny, czy ja dobrze rozumiem, że jest coś takiego jak program do tworzenia koralikowych wzorów? Wow!
  Pozdrawiam,
  Asia

  OdpowiedzUsuń